Het Britse Majority heeft twee nieuwe platenspelers uitgebracht die vooral bedoeld zijn voor mensen die zonder ingewikkelde hifi-installatie aan vinyl willen beginnen. De Stylo kost omgerekend ongeveer 187 euro en kan muziek draadloos naar een Bluetooth-speaker of koptelefoon sturen. De Folio kost ongeveer 198 euro en heeft zijn eigen speakers al ingebouwd. Beide modellen zijn bovendien verkrijgbaar in kleuren als geel, groen, blauw en donkerrood, zo meldt Majority.
Van de twee is de Stylo het meest interessant voor wie zelf speakers of een goede koptelefoon heeft. Bluetooth 5.3 maakt een draadloze verbinding mogelijk, terwijl er voor traditioneler ingestelde platenliefhebbers ook RCA-aansluitingen aanwezig zijn. Een ingebouwde voorversterker betekent bovendien dat je niet per se nog een apart kastje tussen platenspeler en actieve speakers hoeft te zetten. De speler ondersteunt platen op 33⅓ en 45 toeren en heeft onder meer een aluminium draaiplateau, koolstofvezel toonarm en instelbaar contragewicht. Dat laatste zorgt ervoor dat de naald met de juiste druk over de plaat beweegt: belangrijk voor zowel het geluid als de levensduur van je vinyl.

Majority gebruikt voor de Stylo een AT3600L-element van Audio-Technica. Het element is het onderdeel aan het uiteinde van de toonarm dat de bewegingen van de naald omzet in een elektrisch signaal en daarmee uiteindelijk in muziek. Geen exotische hifi-techniek waarvoor je eerst je auto hoeft te verkopen, maar een bekend instapmodel met een vervangbare naald. Wie juist helemaal geen zin heeft om losse speakers te regelen, kan naar de Folio kijken. Daar zitten stereospeakers ingebouwd. Ook deze platenspeler heeft Bluetooth 5.3, een aluminium plateau en hetzelfde Audio-Technica-element. Via USB kun je platen bovendien digitaliseren.
Daarmee kiest Majority ongeveer dezelfde richting als Sony eerder dit jaar met de PS-LX3BT en PS-LX5BT: vinyl combineren met moderne aansluitmogelijkheden, zodat een platenspeler niet automatisch het begin hoeft te zijn van een woonkamer vol audiokabels. Majority timmert sowieso behoorlijk aan die betaalbare audioweg. Draadbreuk schreef onlangs ook over de Majority Link-serie, waarmee juist bestaande speakers streamingfuncties krijgen.

De Stylo verschijnt in zwart, geel, British Racing Green, blauw en Oxblood en heeft een Britse adviesprijs van 159,95 pond, omgerekend circa 187 euro tegen de huidige koers. De Folio kost 169,95 pond, ongeveer 198 euro, en krijgt naast dezelfde kleuren ook een uitvoering in multiplex-look. Nederlandse adviesprijzen zijn nog niet bekendgemaakt. Daarmee lijken de twee vooral aardige instappers voor wie platen wil draaien zonder meteen af te studeren in audiotechniek. De Folio is de makkelijkste optie dankzij zijn ingebouwde speakers; de Stylo biedt juist meer vrijheid om later betere speakers aan te sluiten. En belangrijker voor sommige woonkamers: ze zijn eindelijk eens niet allemaal zwart.

Veelgestelde vragen over de Majority Stylo en Folio
Wat kost de Majority Stylo?
De Majority Stylo heeft een Britse adviesprijs van 159,95 pond. Omgerekend tegen de koers van 9 augustus 2026 is dat ongeveer 187 euro. Een officiële Nederlandse adviesprijs is nog niet bekendgemaakt.
Wat kost de Majority Folio?
De Folio kost in het Verenigd Koninkrijk 169,95 pond, omgerekend ongeveer 198 euro.
Wat is het verschil tussen de Majority Stylo en Folio?
De Folio heeft ingebouwde stereospeakers en kan daardoor zelfstandig muziek afspelen. Voor de Stylo zijn externe speakers of een koptelefoon nodig. De Stylo biedt wel meer mogelijkheden voor gebruik binnen een traditionele hifi-installatie.
Kun je een Bluetooth-speaker gebruiken met de Majority Stylo?
Ja. De Stylo ondersteunt Bluetooth 5.3 en kan daardoor met geschikte draadloze speakers en koptelefoons worden verbonden.
Kun je platen digitaliseren met de Majority Folio?
Ja. De Folio beschikt over USB-weergave en USB-opname, waardoor muziek van vinyl digitaal kan worden vastgelegd.
Welke naald gebruiken de Majority Stylo en Folio?
Beide platenspelers gebruiken een Audio-Technica AT3600L-element met een vervangbare naald.
Welke kleuren zijn verkrijgbaar?
De Stylo verschijnt in Blackout, Sol Yellow, British Racing Green, Blue Steel en Oxblood. De Folio is daarnaast verkrijgbaar met een Plywood-afwerking.

