allebei even eng
Allebei even eng, deze twee. Beeld: ChatGPT.

Kinepolis draait The Exorcist voor mensen die horrorfilms eigenlijk niet aandurven

Kinepolis heeft een bijzondere manier gevonden om ook bangeriken deze Halloween de klassieker The Exorcist te laten beleven: met een Horror Night voor Watjes. Tijdens deze speciale filmavond op 31 oktober wordt de horrorklassieker vertoond in een ‘vriendelijkere’ bioscoopsetting, compleet met zacht geluid, gedimd licht en kattenfilmpjes in de pauze. Dat meldt Kinepolis in een persbericht.

Het idee is simpel: niet iedereen kan tegen bloederige horror of demonen met een roterende nek, maar wil wél snappen waarom The Exorcist als een van de engste films aller tijden wordt beschouwd. Door het angstniveau subtiel te temperen, hoopt Kinepolis deze doelgroep toch naar de bioscoop te trekken. Bezoekers krijgen zelfs een oogmasker cadeau, voor het geval het allemaal toch te spannend wordt. Ironie of niet, het masker heeft oogjes. Lachen mag dus ook gewoon (ahum…).

Horror Night voor Watjes

De Horror Night voor Watjes is alleen te bezoeken op een select aantal locaties: Almere, Breda, Enschede, Jaarbeurs Utrecht en Leidschendam. Tickets kosten 14 euro, inclusief het ‘grappige’ goodiepakket. Overigens blijft de leeftijdskeuring van 16+ gewoon van kracht, dus een avondje ‘enge film voor watjes’ betekent niet dat je je neefje van twaalf mee mag nemen.

The Exorcist, uit 1973, vertelt het verhaal van een meisje dat bezeten raakt door een demon, en de twee priesters die proberen haar te redden. Nog steeds een stevige zit dus, ook met het licht aan. Maar misschien net behapbaar genoeg voor iedereen die normaal bij het eerste enge geluid onder een deken duikt.

Trumpie vindt het allemaal maar spannend.