Jonas Smulders
Jonas Smulders. Beeld: Wikipedia, Vera de Kok

Dit is Vledder in de nieuwe Baantjer met Thomas Acda

Rechercheur Vledder is terug op televisie, al krijgt hij dit keer een nieuw gezicht. Acteur Jonas Smulders kruipt in de huid van de bekende politieman in de nieuwe versie van Baantjer, waarin Thomas Acda de iconische rol van De Cock overneemt. Daarmee is de volledige hoofdcast van de langverwachte misdaadserie bekend, zo meldt RTL Boulevard

Voor veel kijkers was Vledder jarenlang onlosmakelijk verbonden met Victor Reinier, die de rechercheur tussen 1995 en 2006 speelde. De nieuwe serie kiest echter voor een volledig frisse bezetting. Jonas Smulders, bekend van uiteenlopende film- en televisierollen, wordt de nieuwe partner van De Cock. In de oorspronkelijke verhalen van Appie Baantjer is Vledder een jongere rechercheur die regelmatig met een modernere blik naar zaken kijkt dan zijn ervaren collega. Juist dat contrast vormde jarenlang een belangrijk onderdeel van de aantrekkingskracht van de serie. De vraag is nu hoe Smulders en Acda die dynamiek opnieuw gaan invullen voor een nieuw publiek.

Dit is Jonas Smulders:

De rest van het rechercheteam bestaat uit Stephanie van Eer als Prins, Nasrdin Dchar als Keijzer en Monic Hendrickx als commissaris Buitendam. Ook Carolien Spoor sluit aan als Peeters. Daarnaast keert Café Lowietje terug, waar René van ’t Hof de cafébaas speelt. Daarmee blijven verschillende vaste ingrediënten uit de klassieke serie behouden. Dat is waarschijnlijk een bewuste keuze: nostalgie verkoopt nu eenmaal prima, zolang er ook iets nieuws tegenover staat.

Thomas Acda in zijn rol als De Cock
Gaan we naar Lowietje, Thomas? Beeld: Baantjer.

Ook een geliefd element uit de oorspronkelijke reeks maakt zijn rentree. In iedere aflevering speelt een bekende Nederlander het slachtoffer van de moordzaak. Dat zorgt opnieuw voor het bekende spelletje onder kijkers: wie haalt het einde van de aflevering niet? Volgens de makers blijft de nieuwe Baantjer trouw aan de sfeer van het origineel, terwijl de verhalen en de vormgeving beter aansluiten bij deze tijd. De nadruk ligt niet alleen op het oplossen van de moord, maar ook op de achtergronden van slachtoffers, verdachten en de samenwerking binnen het rechercheteam.

FAQ Vledder in de nieuwe Baantjer

Wie speelt Vledder in de nieuwe Baantjer?
Jonas Smulders neemt de rol van rechercheur Vledder over.

Wie speelt De Cock?
Thomas Acda speelt rechercheur De Cock, de rol die jarenlang werd vertolkt door Piet Römer.

Welke acteurs zitten verder in de cast?
Stephanie van Eer, Nasrdin Dchar, Monic Hendrickx, Carolien Spoor en René van ’t Hof maken deel uit van de hoofdcast.

Keert Café Lowietje terug?
Ja. Café Lowietje is opnieuw een vaste locatie in de serie, met René van ’t Hof als cafébaas.

Blijft de nieuwe serie trouw aan het origineel?
Volgens de makers wel. De bekende sfeer en personages blijven behouden, maar de verhalen krijgen een eigentijdse invulling.

Reacties

Nog geen reacties. Waarom begin je de discussie niet?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.