HMD onthult nieuwe telefoons en oordopjes op MWC 2025, met focus op gezin en digitaal welzijn
Check die Frenkie kijken. Beeld: HMD

HMD onthult nieuwe telefoons en oordopjes op MWC 2025, met focus op gezin en digitaal welzijn

Human Mobile Devices (HMD) heeft op het Mobile World Congress (MWC) 2025 in Barcelona een reeks nieuwe mobiele telefoons en accessoires gepresenteerd, met een sterke nadruk op het bevorderen van digitaal welzijn, vooral onder kinderen en gezinnen. Het bedrijf, dat claimt zich te richten op het ‘menselijke’ aspect van technologie, introduceerde onder meer een smartphone speciaal voor tieners, telefoons in samenwerking met FC Barcelona, en oordopjes met een omgekeerde oplaadfunctie.

Een van de meest opvallende aankondigingen is de HMD Fusion X1, een ‘smartphone voor tieners’ ontwikkeld in samenwerking met Xplora. Deze telefoon, die in mei beschikbaar komt, biedt ouders uitgebreide controle over het gebruik door hun kinderen, met functies zoals locatie-tracking, veilige zones en de mogelijkheid om apps en internettoegang te beperken. HMD werkt ook samen met SafeToNet om realtime bescherming tegen schadelijke online content te bieden, een primeur voor een mobiele provider.

Daarnaast heeft HMD de HMD Barça 3210 en HMD Barça Fusion gelanceerd, twee telefoons in samenwerking met FC Barcelona. Deze toestellen zijn ontworpen om gebruikers te helpen hun schermtijd te verminderen en meer in het moment te leven, met een speciale ‘Detox Mode’. De Barça 3210 is een eenvoudige, gebruiksvriendelijke telefoon met verborgen berichten van spelers en het iconische spel Snake in een voetbalthema, terwijl de Barça Fusion meer geavanceerde functies en handtekeningen van spelers bevat. Beide telefoons zijn vanaf april verkrijgbaar, met prijzen van €99 voor de 3210 en €349 voor de Fusion.

Voor muziekliefhebbers introduceerde HMD de Amped Buds, draadloze oordopjes met een unieke omgekeerde oplaadfunctie, waarmee je ook je smartphone kunt opladen. Deze oordopjes zijn voorzien van Active Noise Cancellation (ANC) en Environmental Noise Cancellation (ENC) voor heldere gesprekken. Daarnaast lanceerde HMD de 130 en 150 Music, twee featurephones met een lange batterijduur en een focus op muziekweergave, en de 2660 Flip, een klaptelefoon die inspeelt op de groeiende vraag naar retro-telefoons.

De aankondigingen van HMD komen voort uit het ‘Better Phone Project’, een initiatief waarbij het bedrijf samenwerkt met gezinnen en experts om technologie te ontwikkelen die beter aansluit bij de behoeften van kinderen en ouders. Uit onderzoek van HMD blijkt dat veel kinderen en ouders zich zorgen maken over de impact van smartphones op de mentale gezondheid en online veiligheid. Het bedrijf wil met zijn nieuwe producten een bijdrage leveren aan het creëren van een gezondere digitale omgeving. De onderzoeksresultaten waar HMD zich op baseert, zijn gebaseerd op onderzoek van Perspectus Global onder ruim 24.000 kinderen en ouders in 5 landen.