Anker onthult nieuwe oortjes: Liberty 5 met slimme ruisonderdrukking en AeroClip voor wie oren liever vrij houdt
Prima oordopjes. Beeld: Anker Innovations

Anker onthult nieuwe oortjes: Liberty 5 met slimme ruisonderdrukking en AeroClip voor wie oren liever vrij houdt

Soundcore, het audiomerk van Anker Innovations, heeft twee nieuwe oortjes gepresenteerd: de Liberty 5 en de AeroClip. De Liberty 5 moet vooral indruk maken met zijn verbeterde actieve ruisonderdrukking, terwijl de AeroClip inzet op comfort en omgevingsbewustzijn met een opvallend open-ear ontwerp. Dat meldt het merk in een persbericht.

De Liberty 5 is de opvolger van de populaire Liberty 4-serie en krijgt onder meer ANC 3.0 mee, waarbij het systeem omgevingsgeluiden elke 0,3 seconde meet en zich daarop aanpast. Volgens Soundcore zorgt dit vooral voor betere onderdrukking van stemmen, wat ideaal zou zijn voor mensen die hun rust zoeken in drukke koffiebars of open kantoortuinen.

De oortjes zijn Dolby Audio-gecertificeerd en ondersteunen LDAC en Hi-Res Audio. Ook aan de gesprekskwaliteit is gedacht: zes microfoons met AI-ruisonderdrukking moeten zorgen dat je stem altijd duidelijk doorkomt, zelfs in de wind. De batterij houdt het 12 uur vol op één lading, of 8 uur met de ruisonderdrukking aan. Met het oplaaddoosje erbij loopt dat op tot 48 uur.

Voor wie liever wél hoort wat er om hem heen gebeurt, is er de nieuwe AeroClip. Deze oortjes klem je als een soort hightech oorbellen om je oorschelp. Dankzij het open-ear ontwerp en een akoestische kamer die 37% kleiner is dan bij eerdere modellen, blijven je gehoorgangen vrij en voel je ze amper zitten. Ideaal voor mensen die willen hardlopen, fietsen of simpelweg door de stad willen navigeren zonder afgesneden te worden van het verkeer.

De geluidskwaliteit moet ondanks het luchtige ontwerp overeind blijven, mede dankzij een 12 mm driver met titaniumcoating en slimme basversterking via AI. Vier microfoons zorgen voor heldere telefoongesprekken en met een simpele tik activeer je Google Assistant of Siri.

Aeroclip oordopjes stijlvol in beeld

De Liberty 5 is beschikbaar in vier kleuren, waaronder klassiek zwart en wit maar ook opvallender blauw en roze, en kost €99,99. De AeroClip komt in wat neutralere tinten als Midnight en Champagne Mist, en krijgt een iets hoger prijskaartje van €129,99 mee. Beide zijn per direct verkrijgbaar via Amazon en de website van Soundcore.